Kocaeli Dilovası Köseler Köyü mevkiinde yapılacak 700 Toki Konut

admin 10 Mart 2013 0
Kocaeli Dilovası Köseler Köyü mevkiinde yapılacak 700  Toki KonutAKP İl merkezinde Pazar nöbeti” tutan Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker,  kendisini ziyarete gelen vatandaşlarla görüşmeden önce güncel konularla ilgili açıklamalar yaptı.Şeker, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ)  Dilovası Köseler Köyü mevkiinde yapılacak 700 konutluk  yeni proje üzerinde çalıştığını açıkladı. Kentsel dönüşümün önemine de değinen Şeker şöyle konuştu:

“- 17 Ağustos  depreminden sonra, kentimizdeki  bütün binalar yoruldu. Kentsel Dönüşüm vatandaşa  bu evlerini değiştirme, yenileme fırsatı sağlayacak.  Devlet evini yenilemek isteyenlere çok önemli imkanlar sağlıyor. Herkesin, öncelikle oturduğu binanın sağlam olup olmadığını tesbit ettirmesinde yarar var.”

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, hastanelerle ilgili olarak da şöyle konuştu:

“-  Kocaeli Devlet Hastanesi için  Orman İşletmesinin bulunduğu alanda yeni bina yapılacak. Mevcut binanın acil girişi yıkılacak, otopark yapılacak.  Derince’deki askeri hastane arazisinin bir bölümü de Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne katılacak.  Derince Hastanesi için yeni bir blok inşa edilecek.”

Bu Konu Hakkında Yorum Yap.. »